Ve vodě nežijí jen Vodníci

Ve čtvrtek 21. 6. 2018 jsme jako MO ČRS Sedlčany uspořádali za podpory SÚS vzdělávací a náborovou akci „VE VODĚ NEŽIJÍ JEN VODNÍCI“. Akce se zúčastnili žáci třetích a čtvrtých tříd základní školy Propojení v Sedlčanech.

Pro děti jsme připravili šest stanovišť, na kterých se děti střídaly po skupinkách.
Prví stanoviště bylo přímo u vody. Děti si zde mohly za asistence jednatele MO chytit rybu, nastražit nástrahu a nahodit. Dozvěděly se zde co je potřeba k úspěšnému lovu ryb. Dále je na tomto stanovišti pan místopředseda seznámil z povinnou výbavou, chováním u vody a v přírodě a pověděl jim o činnosti rybářské stráže.
Na druhém stanovišti se děti seznámily s vodními rostlinami a živočichy. Prošly zde připravenou stezkou s rostlinami, které patří k vodě a zároveň tu děti poznávaly předměty co do přírody nepatří.
Na třetím stanovišti jim hospodář MO pověděl něco o životě ryb, jejich anatomii a životu pod vodou. Děti se dozvěděly něco z historie a současnosti rybníkářství a produkčního rybářství.
Na čtvrtém stanovišti jim předseda dozorčí komise ukázal živé ryby. Popsal a názorně ukázal jednotlivé ryby. Děti si zde mohly na rybu sáhnout a dozvědět se o rozdílech mezi jednotlivými druhy.
Na páté stanoviště přivezl předseda MO část svého vybavení. Děti si tu prohlédly a vyzkoušely vybavení a nástrahy na přívlač od mikro přívlače až po těžkou přívlač. Lov na umělou mušku, plavanou, feeder, lov sumců až po moderní kaprařinu. Mohly si zde osahat a očuchat komerčně vyráběné nástrahy a zkusit hodit boilies kobrou.
Na šestém stanovišti byla ukázka RT. Václav Calta mladší zde ukázal dětem techniky nahazování na terč. Děti si pak samy zkoušely nahazovat. V mezičase si děti na tomto stanovišti také mohly zastřílet na terč paintballovými kuličkami za dozoru zkušeného střelce pana Písaříka.
Po absolvování všech stanovišť byly všechny děti odměněny diplomem a dárkovou taškou s upomínkovými předměty a občerstvením.
Za MO Sedlčany
Miroslav Skokan
IMG_5677.JPG  IMG_5675.JPG
IMG_5681.JPG IMG_5682.JPG
IMG_5686.JPG IMG_5695.JPG

Zpět na články...