Václav Calta se stal mezinárodním Mistrem Švýcarska a Rakouska

Dne 13.8. se konalo ve švýcarském Gempenu mezinárodní mistrovství Švýcarska a Rakouska za účasti 56 závodníků z 5 evropských států. Za Českou republiku se tohoto Mistrovství zúčastnil Václav Calta ze Sedlčan společně s Markem Matyášem z Kroměříže.

Oba výše jmenovaní hoši závodili v juniorské kategorii do 20 let. Václav Calta získal zlatou medaili v disciplíně muška skish a stříbrnou v disciplině zátěž skish. Zároveň zvítězil v pětiboji a tím se stal mezinárodním mistrem Švýcarska a Rakouska. Marek Matyáš obsadil místo druhé. Oba čeští reprezentanti potvrdili svoji formu , kterou získali během soustředění před mistrovstvím světa v Bílině. Oba chlapce ještě letos čeká několik závodů a to v sobotu 27.8. pohár mládeže , který pořádá místní organizace Sedlčany, v září pak liga mládeže ve Frýdlantu , finále Českého poháru ve Velkých Pavlovicích a Vaška ještě začátkem října středočeská liga RT.