Mistrovství světa v rybolovné technice se konalo v Bílině

Středočeši se mají na co pyšnit
Mistrovství světa juniorů se konalo v severočeské Bílině za účasti 7 států , celkem 31 juniorů a 13 juniorek. Do státního reprezentačního týmu, který čítá 4 juniory, se svými celoročními výsledky probojovali hned dva středočeši, a to Tomáš Spáčil a Václav Calta .

Slavnostní zahájení se konalo ve čtvrtek 21.7.2016 v 18 hodin na Lehkoatletickém stadionu Kyselka v Bílině. Prvním závodním dnem byl pátek , kdy se házely terčové disciplíny. Začínalo se muškou skish, do finále postoupili 3 čeští závodníci a z toho 2 středočeši. Tomáš Spáčil potvrdil svoje kvality a obhájil loňský titul mistra světa. Václav Calta obsadil krásné 5.místo, V disciplíně arenberg obsadili naši 11. a 12.místo. V další disciplíně , zátěž skish, obhájil Tomáš 1.místo a Václav Calta skončil osmý.
Druhým závodním dnem byla sobota, kdy přišly na řadu dálkové disciplíny, v těch je Tomáš opravdu nejlepší už hodně dlouho. Nezklamal ani letos, neboť se mu podařilo v mušce dálce vyrovnat světový rekord a v zátěži dálce Tomáš vytvořil nový světový rekord a to hodem 75,32 metrů. V obou disciplínách získal rovněž titul mistra světa pro rok 2016.
V celkovém pořadí jednotlivců v pětiboji Tomáš obhájil loňský titul mistra světa. Václav Calta , jako nováček na mistrovství světa, obsadil v celkovém pořadí , velmi pěkné 10.místo. V kategorii družstev se umístil český reprezentační tým ve složení Tomáš Spáčil , Václav Calta (oba středočeši), Matyáš Marek( severomoravák) a Jiří Vaněček (jihočech) v celkovém pořadí na1.místě a tím získali titul mistrů světa pro rok 2016. Tento titul získalo rovněž družstvo Českých juniorek, ve složení Lucie Konderlová a KateřinaRoblová.
Tomuto mistrovství předcházelo čtyřdenní soustředění s intenzivním tréninkem a neopakovatelnou přátelskou atmosférou mezi všemi našimi reprezentanty i oběma trenéry.
Závěrem bych chtěla poděkovat oběma našim reprezentantům za celoroční přípravu, výborné výsledky na tomto mistrovství a skvělou reprezentaci středočeského kraje a české republiky. Obrovské poděkování patří rovněž novému státnímu trenérovi Karlovi Světelskému, který společně se svým asistentem Karlem Koblihou odvedli obrovský kus práce a družstvo juniorů i juniorek dovedli k celkovému vítězství a získání mistrovského titulu pro rok 2016 v obou kategoriích.
Velké poděkování patří také severočeskému územnímu svazu a hlavně Ivanu Bílému za uspořádání této vyjímečné akce s neopakovatelnou atmosférou .