Vyhodnocení Kaprařských závodů Sedlčany – 48 hodin

Dne 25.5. 2018 v 7:30h jsme se sešli na „staré cestě“. Někteří dorazili již ve čtvrtek a prožili noc plnou blesků a silného deště. Během čekání na losování bylo třeba ještě vyřídit drobné administrativní formality, což se zdárně povedlo během 20ti minut u všech 18ti týmů.
Dne 25.5. 2018 v 7:30h jsme se sešli na „staré cestě“. Někteří dorazili již ve čtvrtek a prožili noc plnou blesků a silného deště. Během čekání na losování bylo třeba ještě vyřídit drobné administrativní formality, což se zdárně povedlo během 20ti minut u všech 18ti týmů.

V 8:00h jsme ještě náhaněli dva týmy, které se nedostavili a po mnoha neúspěšných telefonátech jsme se dozvěděli, že nepřijedou. Je to škoda, jejich místa mohli nahradit jiní, neboť zájem byl obrovský. Přešli jsme k upřesnění organizačních detailů a následně losování. Týmům zbyly 4h na přesun, prozkoumání lovného místa a započetí lovu, které propuklo ve 12h.

Celkem se v počtu 18ti týmů povedlo nachytat přes 600kusů ryb, každý tým směl chytat maximálně na 4ks udic, bodovaných (kapr a amur nad 55cm délky včetně) z toho bylo 23ks, přičemž největší ryba závodu měřila úctihodných 73cm, jednalo se o kapra. Hned za ním nádherní amuři ve velikostech 72,71,70cm.

Za organizátory mohu říci, že závod proběhl nadmíru hladce a pohodově. Jediné co nám trochu pokazilo náladu bylo šílené slunko, hlavně pro týmy bez možnosti kapky stínu.

Obrovské díky patří všem zúčastněným, především pak obětavosti rozhodčích, kteří připravovali lovné sektory ve čtvrtek večer během velmi silného deště a od brzkého pátečního rána pak fungovali až do nedělního konce závodu. V neposlední řadě Středočeskému územnímu svazu za podporu a pomoc při vyřízení výjimky non-stop rybolovu, dále pak Místní organizaci Sedlčany, která poskytla revír a zaštítila celou akci včetně dalších výjimek.

Nemohu opomenout sponzory, bez kterých by nemohli ceny být, jaké byli. A to:

1. místo – 7000Kč v poukazech na nákup ryb. potřeb včetně e-shopu v obchodě mmfish + poukaz na Toyotu Rav4 na víkend

2. místo – 5000Kč v poukazech na nákup ryb. potřeb včetně e-shopu v obchodě mmfish

3. místo – 3000Kč v poukazech na nákup ryb. potřeb včetně e-shopu v obchodě mmfish

4. místo – 1500Kč v poukazech na nákup ryb. potřeb včetně e-shopu v obchodě mmfish

Největší ryba závodu – 1000Kč v poukazech na nákup ryb. potřeb včetně e-shopu v obchodě mmfish + Toyota Hilux na víkend s plnou nádrží

Všechny 4 místa obdrželi samozřejmě poháry, první 3 také medaile a největší ryba samotný pohár.

Veliké díky sponzorům, ještě jednou. Jedná se o tyto subjekty, kteří sami od sebe nezištně nabídli pomoc, za což si jich nesmírně vážím a děkuji.

Jiří Habarta

Toyota Dolák – v zastoupení Marka Horvátha

Jakub Jiráček – Zahradnické služby

Miroslav Skokan – Rybářské potřeby mmfish

Martin Vávra

Martin Bartiš

Lukáš Skořepa

Jednalo se o druhý ročník a mohu říci, že do dalšího máme připraveno několik drobných změn, o kterých se nebudu dále rozepisovat, nechejte se překvapit.

Konečně se dostávám k finančnímu vyhodnocení.

Náklady:

Poukazy: 17 500Kč

Mobilní WC: 3 800Kč

Poháry a medaile: 1 700Kč

Rozhodčí: 14 000Kč

Lopatky: 1 500Kč

Drobné položky: 1 000Kč

Celkem 39 500Kč

Příjmy:

Startovné: 30 000Kč

Sponzoři: 9 500Kč

Celkem: 39 500Kč

Závěrem bych rád podotkl, že po nesmírné práci s organizací závodu, mohu být jen a jen spokojen jak se závodníky, tak jeho průběhem a výsledky, neboť ukázali, že tento revír umí překvapit a ryby tu rozhodně jsou!

Všem zúčastněným děkuji a těším se zase za rok.

S pozdravem
Lukáš Skořepa
Zpět na články...